Cukrář

Tříletý učební obor pro dívky i chlapce s uměleckými sklony a fantazií. Studium je ukončeno závěrečnou zkouškou a získáním výučního listu, který umožňuje výkon povolání jak ve speciálních cukrářských provozovnách všech forem a vlastnictví, tak na zvláštních pracovištích velkých renomovaných podniků a hotelů. Jde o obor vyučovaný na SOŠ s velkou tradicí. O kvalitě výuky svědčí řada ocenění z významných oborových soutěží. Maturitní vysvědčení mohou absolventi získat v nástavbovém studiu.

Proč studovat cukráře?

Pokud máš rád sladké a baví tě péct cukroví nejen klasické, ale i speciální, tak patříš k nám. Pojď k nám studovat cukráře. Kde se naučíš spoustu nových věcí a postupů. S tím to řemeslem se neztratíš a všem kolem sebe život osladíš. Čeká tě týden školy, týden praxe, kde se péct naučíš. Po škole můžeš začít péct jako zaměstnanec nebo živnostník.

Cukrářství je neustále se rozvíjející obor, který jde pořád dopředu. Vynalézají se nové suroviny, polotovary, vznikají nové technologické postupy, polevy a ozdoby. Trh se neustále mění a tím nám vznikají nové trendy v pečení a zdobení. Spoustu nových věcí se naučíš a když budeš chtít tak i po soutěžích si pojezdíš, kde spoustu informací se dozvíš.

Kód: 29-54-H/01
Forma studia: denní
Délka studia: 3 roky
Způsob zakončení: závěrečná zkouška, výuční list

Vstupní lékařská prohlídka: ANO.

ŠVP 29-54-H/01 Cukrář[

ŠVP_29-54-H01_Cukrář_od 1. 9. 2022